gsb

جزییات رقابت جهانی استارت آپ ها

سلام و خوش آمد به همه شرکت کنندگان در رقابت جهانی استارت آپ ها. در حال حاضر شما جزوی از بزرگترین رقابت استارت آپ ها، در جهان هستید. در شهرهای سراسر دنیا کارآفرینانی مانند شما در حال حل مشکلات، خلاقیت و ساخت شرکت هستند. در ادامه شما همه اطلاعاتی را که برای رقابت در این مسابقه نیاز دارید بدست می آورید و شانس خود را برای بردن این جوایز فوق العاده  امتحان می کنید.

اگر بعد از خواندن متن هنوز هم سوالاتی داشتید و برخی مسائل برایتان حل نشده بود، از طریق این ایمیل gsb@startupweekend.org به صورت انگلیسی و از طریق ایمیل hello@swtabriz.com به صورت فارسی با ما در ارتباط باشید.

میبینیمتون

تیم برگزاری رقابت جهانی استارت آپ ها

مقدمه

اگر برای اولین بار در استارت آپ ویکند شرکت می کنید : اگر این برای اولین بار است که در استارت آپ ویکند شرکت می کنید، سری به این صفحه بزنید تا برخی اطلاعات اولیه را کسب کنید. ویدیویی مفید و یک سری سوال و جواب در این صفحه وجود دارد که می تواند در شناخت استارت آپ ویکند به شما کمک کند.

اگر برای اولین بار در رقابت جهانی استارت آپ ها شرکت می کنید : اگر تا بحال جزوی از GSB نبوده اید در حال وارد شدن به داستان جالبی هستید. رقابت جهانی استارت آپ ها سعی می کند از طریق یک مسابقه جهانی جامعه کارآفرینی جهانی بزرگتر و بهتری را شکل دهد. در طول آخر هفته که همزمان با هفته جهانی کارآفرینی است، ۱۰۰ استارت آپ ویکند در سرار جهان برگزار می شود. بعد از برگزاری این رویدادها تیم شما به پیش می رود تا در رقابت جهانی شرکت کند و با تیم های دیگر بر سر جوایز بزرگ رقابت کند. این رقابت یک جامعه کارآفرینی جهانی پدید می آورد.

تمام تیم هایی که در سال های قبل برنده GSB شده اند، هنوز هم به فعالیت خود ادامه می دهند.

لینک های کلیدی برای ارتباط با GSB :

روال مسابقه به چه شکل است؟ زمان بندی آن چگونه است؟

[ ۱ – بسازید ]

در هفته جهانی در یکی از استارت آپ ویکند ها شرکت کنید.( ۱۵ تا ۲۵ نوامبر ) در ایران چهار شهر تبریز، مشهد، اصفهان و تهران به صورت همزمان ۲۹ آبان تا یک آذر این رویداد را برگزار می کنند.

[ ۲ – ویدیو ]

بعد از اتمام ویکند ۲۴ ساعت وقت دارید که ویدیو خود را تهیه و ثبت کنید. در هنگام تهیه ویدیو به دایره ها دقت کنید. اطلاعات بیشتر راجع به دایره ها و نحوه ساخت ویدیو در ادامه می آید.

[ ۳ – رای گیری ]

از ۲۷ نوامبر تا ۶ دسامبر زمان رای گیری است. در تاریخ ۲۶ نوامبر لینک ویدیو شما در اختیارتان قرار می گیرد که می توانید از آن برای جمع کردن رای برای خود استفاده کنید. شما تا ۱۱:۵۹ بعد از ظهر ۶ دسامبر وقت دارد که جزو ۱۵ تای برتر دایره انتخابی خود باشید.

[ ۴ – قضاوت ]

( ۹ام و ۱۰ ام دسامبر ) از ۷ دسامبر ما تمام ویدیوهایی را که بین ۱۵ ویدیو برتر قرار گرفته اند را برای داوری ارسال می کنیم. داوران ویدیوها را بر اساس معیارهای دایره ای که برای آن ارسال کرده اید بررسی می کنند و تیم های اول تا سوم جوایز خود را دریافت می کنند.

دایره ها دقیقا چه چیزی هستند ؟

رقابت جهانی استارت آپ ها

دایره ها مسابقاتی در بتن GSB هستند. آنها شیوه ی متفاوتی برای رقابت هستند و طراحی شده اند تا تک تک تیم ها شانس برنده شدن داشته باشند. هر کدام از دایره ها جوایز متفاوتی دارد، نیازمندی های متفاوتی دارد، داوران و معیارهای داوری متفاوتی دارند. در ادامه لینک هر یک از این دایره ها آمده است. در هر یک یک ویدیو، اطلاعات پایه، جوایز، داوران،قوانین مشمولیت، قوانین و منابعی برای ادامه مسیر آمده است.

وقتی به کسب  و کار خود فکر می کنید، سعی کنید قوانین مشمولیت هر دایره ای را در نظر بگیرید. شما می توانید با یک ویدیو در چندین دایره رقابت کنید.

دایره اول: Champion’s Circle powered by Google for Entrepreneurs

دایره دوم: Women’s Circle powered by Coca-Cola and 5by20

دایره سوم: E-Commerce Circle powered by Bigcommerce

دایره چهارم: Innovator’s Circle powered by .CO

دایره پنجم: Activate Circle powered by Amazon Web Services

از کجا وارد شوم؟ بر روی Enter که در صفحه هر دایره وجود دارد کلیک کنید. شما به صفحه ای هدایت می شوید که حساب خود را ایجاد کنید و ویدیو خود را برای رای گیری قرار دهید. بعد از رویداد شهر خود فقط ۲۴ ساعت وقت دارید که در مسابقه شرکت کنید. اطلاعات شما تا ۲۶ نوامبر قابل مشاهده نخواهند بود ولی ایمیل Confirmation آن برای شما ارسال می شود.

نحوه ورود مرحله به مرحله

این دستورالعمل را دقیقا و مرحله به مرحله طی کنید. در اینصورت ما مطمئنن اطلاعات شما را به درستی دریافت می کنیم. زمانی که ویدیو شما دریافت شد، یک لینک برایتان ارسال می شود و شما می توانید شروع به اشتراک گذاری آن کنید.

PDF دستورالعمل مرحله به مرحله را دریافت کنید.

نکات کلیدی

 • ویدیو شما ممکن است که در وب سایت نمایش داده نشود ولی ما اطلاعات شما را دریافت کرده ایم.
 • شما ویدیو خود را باید ابتدا در Youtube و Vimeo آپلود کنید. اگر این وب سایت ها در کشور شما قابل دسترس نیستند، با ایمیل gsb@startupweekend.org تماس بگیرید.
 • شما باید اطلاعات خود را برای هر دایره ای که می خواهید در آن شرکت کنید بفرستید. اطلاعات را تکمیل کنید و داشبورد خود را بررسی کنید.
 • شما باید فرمی را که از سوی برگزار کنندتان در اختیار شما قرار میگیرد را پر کنید تا ثابت شود که در هفته جهانی کارآفرینی در استارت آپ ویکند شرکت کرده اید.
 • فقط یکی از اعضای تیم باید اطلاعات را ارسال کند. او در بخشی که برای ایمیل هم تیمی ها مشخص شده است، ایمیل بقیه اعضا را نیز وارد می کند.
 • بهتر است  از همان ایمیلی که برای شرکت در استارت آپ ویکند استفاده کرده اید برای ثبت نام در رقابت جهانی استفاده کنید.
 • اگر نفر اول یا دوم شدید، از برگزارکننده استارت آپ ویکند خود بخواهید که جزییات ثبت نامیتان را بررسی کند.

شبکه های اجتماعی

Official Hashtags: #SWTabriz #GSB2013

Twitter Accounts to follow: @startupbattle , @startupweekend and @swtabriz

Circle Tags:

#GSBChamps – Champion’s Circle

#GSBActivate – Activate Circle

#GSBecom – E-Commerce Circle

#GSBdotCO – Innovator’s Circle

#GSBWomen – Women’s Circle

ابزارها و نکات

نکاتی برای تهیه ویدیوها

 • در طول آخر هفته روی ویدیو خود کار کنید. همه چیز را برای ۲۴ ساعت آخر نگه ندارید و کارها را باهم پیش ببرید.
 • ساده بگیرید. به ما راجع به مشکل و اینکه چگونه آن را حل می کنید بگویید. بگویید که چطور از آن پول درمی آورید و چرا برای اینکار یک تیم تشکیل داده اید.
 • دایره هایی را که قصد رقابت در آنها را دارید، به خوبی بررسی کنید. معیارهای داوری آنها را به دقت بخوانید و به یاد داشته باشید که در طول ویدیو به آنها اشاره کرده باشید.
 • بعد از اینکه در Youtube یا Vimeo آپلود کردید، مطمئن باشید که ویدیو شما کار می کند، سپس فرم را پر کنید.

جمع آوری رای

 • ویدیو خود را از طریق شبکه های اجتماعی در میان دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.
 • در وب سایت هایی که با دریافت پول رای می دهند، شرکت نکنید.
 • از برگزار کننده های خود بخواهید که به شما کمک کنند، آنها میخواهند که شما برنده شوید.
 • به تیم های دیگر رای دهید. این کار رای آنها را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

موقعیت ها و پیشنهادهای اختصاصی رقابت جهانی

نویسنده: سعید چوپانی


One thought on “جزییات رقابت جهانی استارت آپ ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *