استارت آپ

۳ نکته‌ی استارت آپی برای پیاده سازی ایده هایتان

رشته MBA دانشگاه هاروارد برای  پول سازی اش شناخته شده نیست ولی این همان چیزی بود که نیکول لدوکس بعد ازاتفاقی که برای راب دالتون (دوست سابق و همسر فعلی اش)  افتاد ،انجام داد و با همین دانسته ها استارت آپ خود را راه انداخت. او در چهارمین ملاقاتش با راب در آستانه ی مرگ قرار گرفت و همین بهانه ازدواج  و راه اندازی استارت آپ آنها شد.

راب در این باره می گوید : همسر من نیکول در مزرعه ی ۸۸ هکتاری رشد یافت. من و نیکول در ماه جولای سال پیش با هم ازدواج کردیم و در ۲۲ سپتامبر با تاسیس شرکت ۸۸ هکتار به مرحله ی جدیدی از زندگیمان وارد شدیم. این شرکت میان وعده های غذایی تولید می کند که عاری از ۸ ماده غذایی حساسیت زا است که با مواد غذایی ساده تهیه شده اند و طراحی خوبی دارند به طوریکه همه از خوردن آن لذت می برند.

حال آنها با نگاهی به تجربه خود از راه اندازی استارت آپ درس هایی برای ما دارند :

۱- در مورد ماموریت پر شور و پر حرارت باشید.

برای  پیشرفت در استارت آپ ، شما باید بتوانید  در هر هفته ۸۰ ساعت بدون انتظار کوچکترین دستمزدی کار کنید. انجام این کار بدون داشتن شور و شوق عمیق غیر ممکن است. در جهانی که کار برای به وجود آوردن تغییری در زندگی برای رسیدن به آرزوهایتان بسیار حیاتی است.

” راب اولین فرد بود با آلرژی های غذایی بود که من ملاقات کردم و این چهارمین ملاقات ما بود که نزدیک بود منجر به مرگ وی شود. راب سفارش غذا داد و صاحب رستوران به او اطمینان داد که غذا عاری از آجیل است. ولی غذا داری آجیل بود و واکنش راب به آن بسیار سریع بود. ما در بوستون بودیم و من او را با ماشین با سرعت ۸۰ میل در ساعت به بیمارستان رساندم. آنها به او پردینسون و ایپینفرین دادند.”

راب ادامه می دهد که: ” ۲ اتفاق خوب در این ماجرا برای من اتفاق افتاد. اولین اتفاق این بود که خانواده ام با نیکول برای اولین بار باهم ملاقات کردند و دوم اینکه من و نیکول اولین واکنش به آلرژی های غذایی را تجربه کردیم. این موضوع برای ما این سوال را ایجاد کرد که خصوصیات و ویژگی یک غذای خوب که مطمئن باشد به طوریکه ما از آن لذت ببریم چیست؟

صبح روز بعد من در خانه نیکول از خواب بیدار شدم و صدای به هم کوبیده شدن کابینت را شنیدم . نیکول پسته و بادام و گردوها را جمع کرد و از خانه خارج کرد. نیکول خیلی راحت از کار سود آور و حرفه ای امور مالی خود کناره گیری کرد تا شرکتی بسازد که زندگی خود را بهتر کند.

استارت آپ ویکند تبریز

۲- اشتیاق و علاقه نقطه ی خوبی برای شروع است ولی تجارت بدون بها دادن به مشتری برجا نمی ماند.

۸۸ هکتار  یک نیاز شناخته نشده را پیدا کرد  و از نمونه سازی برای پیدا کردن پرداخت به مشتریان استفاده کرد و  یک بازار بالقوه ی بزرگ برای محصول خود یافت.

نیکول درباره فکر خود در مورد  رسیدن به تعالی کمپانی خود توضیحاتی می دهد: “من تحقیقات خود را آغاز نمودم تا بفهمم چگونه می توانم تغذیه خود و راب را امن و سالم نگه دارم. متوجه فقدان وجود مواد غذایی مطمئن شدم، در نتیجه غذاهای سالمی را پیدا کردم و از آنها به عنوان یک راه حل موقت استفاده کردیم.”

راب می گوید: ” ما برای تبدیل شدن به یک مرد نیمه آهنی تمرین کردیم و نیکول شروع کرد به تهیه کردن شیرنی بدون استفاده از بادام زمینی و فندق. سپس آنها را به دوستان خود منتقل کردیم و آنها نیز به کسانی که می شناختند منتقل کردند و ما کار خود را ادامه دادیم تا اینکه یک برند برای خود ساختیم. و به این نکته رسیدیم که توانسته ایم به جایی برسیم. “

و این یک موقعیت بزرگ برای  به وجود آوردن بازاری برای محصولشان بود. با استناد به گفته ی دالتون: ” ۱۵ میلیون نفر از مردم آمریکا دارای آلرژی غذایی هستند و میلیون ها نفر دیگر هم از حساسیت های غذایی رنج می برند. محصول ما عاری از ۸ ماده آلرژی زایی بود که ۹۰ % کسانی که آلرژی دارند نسبت به آن ۸ ماده واکنش نشان می دهد. “

۳- برای پیشرفت یک مدل تجارت ، سرمایه و پول خود را بدون فروش سهام افزایش دهد.

اگر می خواهید بدانید که شما واقعا تا چه حد سرمایه گذار موفقی هستید باید سهامتان را به راحتی و به هر قیمتی نفروشید. سرمایه و پول خود را به روش های دیگر افزایش دهید مثل ذخیره سازی اندوخته هایتان یا گرفتن وام در قبال خانه  یا برنده شدن در رقابت ها و مناقصه های تجاری یا شرکت در سایت های crowd funding  و پیش فروش  کردن.

۸۸ هکتار برخی از این استراتژی ها را استفاده کرد.

نیکول در این باره می گوید: ” ما رقابت تجاری بابسون را در میان دیگر رقیبان بردیم که به ما ۲۰ هزار دلار تا آخر تابستان می داد. ما بازخورهایی از آنالیز های معروف گرفتیم. و از بازخورهای استفاده کردیم تا صد ها Bar بسازیم. ما در مورد استراتژیمان پایبند بودیم . طرح اقتصادی خود را توسعه دادیم و با کسانی که تازه شروع به کار کرده بودند ولی تجربه ای در زمینه بسته های تولیدی و صنعتی داشتند ، صحبت کردیم. “

در ۲۲ سپتامبر ، ۸۸acers کمپین kickstarter را برگزارکرد که یک متد افزایش سرمایه به طریق online برای استارت آپ ها است. این سایت به مردم عادی و سرمایه گذاران این شانس را می دهد که از کسب و کار مورد علاقه خود حمایت کنند. بنا به گفته ی دالتون در ۲۵ سپتامبر: ” ما به هدف ۲۰ هزار دلاری خود رسیدیم.”

منبع

نویسنده: علی الهی


One thought on “۳ نکته‌ی استارت آپی برای پیاده سازی ایده هایتان

  1. علی الهی می‌گه:

    با تشکر از کمک دوستان خوبم سعید چوپانی و رضا باقری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *