استارت آپ ویکند تبریز

گزارش کامل تصویری اولین روز استارت آپ ویکند تبریز

امروز اولین روز از اولین استارت آپ ویکند تبریز بود. رویدادی که پر انرژی برگزار شد و فرق هایی با همه استارت آپ ویکند های تا بحال ایران داشت. در ادامه مروری به جزییات اتفاق های امروز، نقاط قوت و نقدهایی که بود داریم.

صبح زود از ساعت ۷ ، همه تیم برگزاری و چند نفری از داوطلب ها، آماده بودند تا روز مهمی رو شروع کنند. در این بین Johny هم باید از فرودگاه به محل برگزاری منتقل می شد. Johny از هوای تبریز خبری نداشت و به گفته خودش فکر می کرد همه جای ایران کویره !  واسه همینم لباس گرم درست، حسابی نپوشیده بود و داشت یخ می بست. بعد از اینکه Johny یک سری غذای غریبه رو تو شاهگلی بعنوان صبحانه نوش جان کرد، به محل برگزاری آوردیمش.

استارت آپ ویکند

تو همین بین بچه ها در حال آماده شدن برای ساعت ۳ ونیم و پذیرش مهمون ها بودند.

استارت آپ ویکند تبریز

پذیرش مهمون ها کمی طول کشیده بود و منتظر اومدن مهمون هامون از شهرداری برای شروع برنامه بودیم، تا اینکه بالاخره رسیدن و با سرود ملی و قرآن برنامه شروع شد.

استارت آپ ویکند تبریز

رییس سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری و دکتر جلالی سخنرانی کوتاهی داشتند و انرژی جلسه اونارو هم تحت تاثیر قرار داده بود.

استارت آپ ویکند تبریز

بالاخره نوبت آرش و johny بود که به روی سن برند و کلید شروع استارت آپ ویکند تبریز رو بزنند.

استارت آپ ویکند تبریز

اونها از برگزارکننده ها دعوت کردند تا روی صحنه بیان و مسئولیت های خودشون رو بگن. این کار باعث میشد که شرکت کننده ها بدونن اگه چیکار داشتن باید به کی مراجعه کنن.

استارت آپ ویکند

johnyبرای اینکه یخ بچه هارو باز کنه، شروع به طرح یه مسئله جالب کرد. اون قصد داشت قبل از اینکه کسایی که ایده دارن، ارائه های یک دقیقه ایشون رو بدن اینکارو تا حدودی تمرین کرده باشن. برای همین بصورت رندوم تیم های ۷ نفری تشکیل داد و بهشون ۱۵ دقیقه وقت داد تا با یک سری اسم رندوم رو ایده هایی که همون لحظه به ذهنشون میرسیده فکر کنن و یک نفر رو برای ارائه بفرستن روی سن. همین کار باعث شد خیلی از بچه ها همدیگرو بشناسن و اعتماد به نفس هاشون بیشتر بشه.

 استارت آپ ویکند تبریز

استارت آپ ویکند تبریز

 بعد از اینکه ice بچه ها به خوبی breaking شد، موعد ارائه های اصلی یک دقیقه ای بود. طبق معمول تعداد ایده ها زیاد بود و Johny از وجود این همه ایده تعجب کرده بود. اکثر کسایی که بعنوان business man ثبت نام کرده بودند ایده داشتند و بعضی ها تلاش میکردند سیاست مدارانه و با شیوه های عجیب غریب ایده های خودشون رو بگن. بعضیا هم همه چیز رو توضیح میدادن جز ایدشون. با این حال تنوع ایده ها زیاد بود و چند ایده عام المنفعه و چند ایده که جنبه پزشکی داشتند مطرح شدند.

استارت آپ ویکند تبریز

 

IMG_4994

ایده ها به ترتیت روی دیوار نصب  شدند و همه راهی استراحت و پذیرایی و صد البته عکس های دست جمعی شدند. همونطوری که می دونید، عکس از بخش های جذاب و انگیزاننده شرکت تو استارت آپ ویکنده. کیک و چای و نسکافه، اولین پذیرایی ما از مهمونای عزیزمون بود.

استارت آپ ویکند تبریز

و چند نفر از مربی های عزیزی که استارت آپ ویکند تبریز رو برای حضور انتخاب کردند

استارت آپ ویکند تبریز

استارت آپ ویکند تبریز

بازار گرم عکس با johny هم برپا بود. البته آقای johny خیلی هم دلشون بخواد که با چهار وحید همزمان عکس بگیره. یکی از یکی کاردرست تر.

استارت آپ ویکند تبریز

در همین اثنا بود که استارت آپی های تبریز ایده هارو مطالعه می کردند و رای های خودشون رو می نوشتند. رای ها که انداخته شد، بچه ها شروع به شمردن رای ها کردند و اسد صفری یک کارگاه کار تیمی راه انداخت.

استارت آپ ویکند تبریز

اسد هر چند ارائه کوتاهی داشت ولی اونقدر رک و پوست کنده همه چیز رو گفت که خیلی ها، احتمالن خیلی چیزها یاد گرفتند. اون نسبت به کسایی که با خوندن چندتا کتاب احساس کار تیمی بلد بودن میکنن معترض بود و همچنین پول و دیده شدن رو از انگیزه های اصلی کار می دونست.

استارت آپ ویکند تبریز

بعد از ارائه اسد، johny گفت که اتفاق جالبی افتاده و ۴ تا ایده که نزدیک بهم هستند، رای مشابه هم آوردن و طی یک روش کاملن علمی و توسط بازی سنگ، کاغذ، قیچی!! یکیشون باید حذف بشه.

استارت آپ ویکند تبریز

ده ایده برنده به روی سن اومدند و علاوه بر توضیح کوتاه دوباره راجع به ایده هاشون، تخصص های مورد نیازشون رو گفتند. اینکار باعث شد که راحت تر هم تیمی هاشون رو پیدا کنند.

استارت آپ ویکند تبریزبعدش هم روی مقواهای بزرگ اسم ایده و تخصص مورد نیاز رو نوشتن تا تیم هاشون نهایی بشه و یواش یواش کار رو شروع کنند.

استارت آپ ویکند تبریز

 

استارت آپ ویکند تبریزنهایتن تیم ها به سالن Agnes  و Margo که برای کار تیمی اختصاص پیدا کرده رفتند (این دو تا از شخصیت هایی فیلم Despicable me هستند که حتمن میشناسید ) و روی میزهای خودشون مستقر شدند. ساعت ۹ و نیم شب رو رد شده بود و تیم ها به قدری انرژی داشتند که می خواستند شروع کنند به کار!

استارت آپ ویکند تبریزبچه ها هم شام رو که ساندویچ سرد بود آماده میکردند تا بین تیم ها پخش کنند ( ساندویچ ها تو این قوطی ها ان )

استارت آپ ویکند تبریزو بچه هایی که بعد از چندین ساعت کار، فرصت یک لقمه خوردن غذا رو پیدا کردند

استارت آپ ویکند تبریز

امروز نقاط مثبت زیادی داشت و شاید مهمترین اونا انرژی فوق العاده ای بود که شرکت کننده هامون همراه خودشون آورده بودند. از بابت کمبود اینترنت که اساسی ترین لطمش رو به بچه های لایوبلاگینگ زد، عذرخواهی می کنیم و امیدواریم که فردا رو با اینترنت پرسرعت و بدون هیچ مشکلی سپری کنیم.

استارت آپ ویکند تبریز

نویسنده: سعید چوپانی


8 دیدگاه برای “گزارش کامل تصویری اولین روز استارت آپ ویکند تبریز

 1. وحید می‌گه:

  یکی از ۴ تا وحید هستم
  پستت عالی بود وحید

  1. سعید چوپانی می‌گه:

   مرسی. البته من افتخار وحید بودن ندارم و بیشتر سعید هستم.

 2. hamed می‌گه:

  خیلی دلم می خواست باشم اما نشد.
  جوی که اونجا برقراره واسه تازه کارایی مثل من خیلی جالب و آموزنده میتونه باشه.

 3. حسین ناصری می‌گه:

  سلام دوستان
  خیلی دلم می خواست که بینتون حضور داشتم ، ولی متاسفانه اصلاً نشد ، کار و کار و کار و دانشجوی ترم آخر و پروژه سنگین ، انشالله استارت آپ های بعدی با انرژی مثبت و البته با خنده میام

  اگر خدا قسمت کند

  دوستان خستگی ناپذیر ، پاینده باشین چون شما خسته نمی شین <3

 4. سامان می‌گه:

  ممنون ازگزارشی گه تهیه کردی !!
  حیف که نشد شرکت کنم !!!

 5. اسماعیلی می‌گه:

  یه جای خوب با کلی ایده و انرزی ! :)

  خیلی دلم میخواست منم بودم … ممنون بابت پست …

 6. AmirGT می‌گه:

  ممنون از گزارش کامل و مفید :)

 7. دکتر جلالی می‌گه:

  خسته نباشید. برنامه بسیار جالبی بود و واقعا به بنده انرژی داد. اگر مجبور به برگشت به تهران نبودم هر سه روز می ماندم و خیلی چیز می آموختم.
  موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *